cytryna – substancji leczniczych,

0
159

cytryna – substancji leczniczych,Oczywiście, nie potrzebują takiej owoc wprowadzenie… większość z nas jest często używany w kuchni, aby do aromatyzowania potraw i napojów. Ale kto z nas wie, ile ciało korzystny wpływ ten mały żółty pytam??

Cytryna jest nie tylko jednym z najlepszych witaminy z dostawcami, a także są bogate w magnez. Żółta sensacja po pomaga nie tylko z zimna, ale i kaca przez feierter noc. Nawet starta skórka cytrynowa wyniki: dzięki ich olejków Eterycznych ci smak opaski, ryb i ciast.

Substancji leczniczych

Cytryna jest bogatym źródłem witaminy C, kwasu askorbinowego, który wzmacnia siły obronne organizmu. Ponadto, przyczynia się do powstawania kolagenu, substancji, która bierze udział w budowie tkanki łącznej i pomaga w leczeniu różnych urazów. Sok z cytryny zawiera karotenoidy, witaminy z grupy B, pektyny, fosfor, potas, sód, regenerujący  wapnia, żelaza regenerujący i innych zanieczyszczeń i składników mineralnych.

Cytryna zawiera głównie tak zwane flawonoidy o właściwościach antyoksydacyjnych, które mają profilaktyczne działanie przeciw chorobom układu sercowo-naczyniowego i stan czechosłowackiego duch. Warstwa białej skórki z cytryny, nazywa albedo i zawiera głównie flavonas, glikozydy, pochodne kumaryny. Cytryny również pomaga odkyselovat agencji.

Lecznicze właściwości cytryny

– Wzmacnia system odpornościowy i siły obronne

– Pomoc w trawieniu

– Zapobiega krwawieniu dziąseł;Substancji leczniczych

– Wzmacnia tętnice

– Wzmacnia włosy, paznokcie i skóra

– Zwiększa rendimientolas substancji leczniczych

– Działa profilaktycznie przeciw żylakom

Skórki cytryny

Skórka tego owocu pomaga odwrócić uwagę organizmu kwasu moczowego, w ten sposób, jest to bardzo dobry środek na reumatyzm, zapalenia stawów, dny moczanowej. Ponadto, przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi, zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, stwardnienie tętnic, wzmacnia wątrobę i pęcherzyk żółciowy.

Nalewka z cytryny leczenie
Potrzebujemy: 2 łyżki chemicznie oczyszczonej od skórki z cytryny (najlepiej organiczne), 2 ml alkoholu 60%
Procedury: Oczyścić, zalać spirytusem przetrzeć i pozostawić na 14 dni w ciepłe miejsce, aby tchnąć. Nie możemy zapominać 2 razy dziennie w zgiełku. Po upływie tego czasu odcedzić, wlać mieszaninę do słoika z ciemnego szkła i wykorzystujemy 3 x 15 kropli dziennie nakapaných w 2 dl wody w ciągu 6 tygodni.

Wewnętrzna skórka z cytryny – albeno, jest bogaty w roślinne przeciwutleniacze (биофлавоноидами) citrin, które skutecznie wzmacnia i zmniejsza ból ścianki żył i naczyń włosowatych. W ten sposób można efektywnie wykorzystać i profilaktyce żylaków. W korze także zawartych w materii limoneno, bez wątpienia, ma wpływ wobec wzrostu guzów.Naukowcy koncentruje się głównie w badania wykorzystania limoneno w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych, w szczególności raka piersi. Okazało się, że substancja ta hamuje signifEl sok limónicativamente wzrostu guza. Ciekawy był również wniosek o tym, że w organizmie powoduje zerwanie estrogenów w formę, bardziej słaby. Wzrost poziomu tego hormonu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka piersi. W limoneno także wzmacnia wątrobę, działalności.

Sok z cytryny

Sok z cytrynyCytryny zawierają olejki eteryczne, które pomagają rozpuścić kamienie w pęcherzyku żółciowym, ma działanie przeciwbakteryjne i zmniejszyć gorączkę. Pić sok z cytryny i dodać go do sałatek, pročisťuje wątroby i nerek. Sok z cytryny usuwa zbiornik soli z organizmu. W dnie moczanowej i innych problemach stawów zaleca się codziennie pić sok rozcieńczony cytryn i usuwanie kości przyrosty.
Sok z cytryny do kwasu żołądka
Jest to dość dziwne, że może wydawać się fakt, że sok z cytryny na ciało działa alkaliczne, a cytryny neutralizuje nadmiar kwasu solnego w żołądku. Oznacza to, że nawet może być skutecznym pomocnikiem zgagi.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY